Ana Sayfa Elazığ Haberleri, Yerel Haberler 7 Nisan 2023 20 Görüntüleme

Kayıtlar 30 Nisan’a Kadar

Elazığ Hafız İmam Hatip Ortaokulu’nda 5. sınıf öğrencileri için öğrenci seçme sınavı ön kayıt başvurularının 30 Nisan 2023 Pazar gününe kadar devam edeceği bildirildi.

Elazığ Hafız İmam Hatip Ortaokulu aynı zamanda ilimizde bulunan bir hafızlık proje okulu. Okulda öğrencilere özel bir Program ve proje uygulanarak hem hafızlık hem de akademik eğitim ve öğretim birlikte veriliyor. Proje okulu olduğundan dolayı sınavla sınırlı sayıda öğrenci alınan okula bu yıl ilkokul 4. sınıftan mezun olacak 24 kız ile 24 erkek öğrenci girebilecek.

Elazığ Hafız İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Kenan Şeker konu ile ilgili yaptığı açıklamada; “İlimizde örgün eğitimle birlikte hafızlık projesi uygulayan ilk ve tek okul Elazığ Hafız İmam Hatip Ortaokulu’dur.  Okulumuza, 2023- 2024 eğitim-öğretim yılında, ilkokul 4.sınıftan mezun olacak 24 kız ile 24 erkek öğrenciyi yazılı ve sözlü sınava dayalı olarak kabul edeceğiz.

Elazığ Hafız İmam Hatip Ortaokulu bir devlet okuludur. Özel Program ve proje uygulamaktadır. Hem hafızlık hem de akademik eğitim öğretimi birlikte vermektedir. Proje okulu olduğundan dolayı sadece sınavla sınırlı sayıda öğrenci almaktadır.

Okul web sitesinde yayımlanan öğrenci seçme kılavuzu doğrultusunda yeni öğrenci alımı yapacaktır. Buna göre yazılı sınav ön kayıt başvuruları 27 Mart- 30 nisan 2023 tarihlerinde okul web sitesindeki elektronik form doldurularak yapılacaktır. Yazılı sınav kesin kayıt işlemleri için 02- 18 Mayıs 2023 tarihleri arasında okul müdürlüğüne velinin şahsen başvurarak sınav giriş belgesini alması gerekmektedir.

Yazılı sınavda ilkokul 4.sınıfın sadece birinci dönem ders konularından Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, Sosyal Bilgiler, İngilizce ve Din Kültürü ve Ahlak Bilgisinden toplamda çoktan seçmeli olarak 50 adet soru sorulacaktır. Yazılı sınav sonucundaki sıralamaya göre kız öğrencilerde ilk 40’ta yer alanlar ile erkek öğrencilerde ilk 40’ta yer alanlar Temmuz ve ağustos aylarında temel hafızlık eğitimine tabi tutulacaklarıdır.

Temel hafızlık eğitimi sonucunda yapılacak olan sözlü sınav neticesinde yazılı ve sözlü sınav ortalama sırasına göre  kız öğrencilerde ilk 24’te yer alanlar ile erkek öğrencilerde ilk 24’te yer alanların okula kesin kayıtları yapılacaktır. Öğrenci Veli adaylarının okul web sitesindeki haber ve duyuruları takip etmeleri,  sınav başvuru takvimine göre hareket etmeleri önemle duyurulur” dedi.

 

Yorumlar

Tema Tasarım | Osgaka.com