Ana Sayfa Yerel Haberler 21 Ağustos 2021 30 Görüntüleme

Selden Etkilenen Kastamonu İçin Adıyaman’dan Yardım Tırları Yola Çıktı

Selden Etkilenen Kastamonu İçin Adıyaman’dan Yardım Tırları Yola Çıktı

Kastamonu’da meydana gelen sel felaketinin ardından bölgedeki ihtiyaca yönelik gıda,  temizlik ve sağlık ürünlerinden oluşan 5 tır dolusu yaşam malzemesi Adıyaman’dan yola çıktı.

Batı Karadeniz’de meydana gelen sel felaketinin ardından yaraların sarılması için ülkenin dört bir yanından yardım seferberliği başladı. Sel felaketinin ardından harekete geçen Adıyaman Valiliği, Adıyaman Belediye Başkanlığı, Adıyaman’daki Sivil Toplum Kuruluşları ile sanayici ve işadamları, sel felaketinin derinden etkilediği Kastamonu’ya içerisinde temel yaşam malzemeleri bulunan 5 adet yardım tırını gönderdi.

Vali Mahmut Çuhadar, Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Turgut, Vali Yardımcısı Halid Yıldız, STK Başkanları ve işadamlarının katılımıyla toplanan yardım malzemeleri Adıyaman OSB Hizmet binası önünde Kastamonu’ya hareket etti.

Yardım tırlarının gönderilmesi sırasında bir açıklama yapan Vali Mahmut Çuhadar,  “Geçen hafta Batı Karadeniz bölgesinde yer alan Sinop, Bartın ve Kastamonu illerimizde yaşanan sel felaketi hepimizi derinden üzdü. Yaşanan felaketten dolayı hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, zarar gören vatandaşlarımıza da geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Bugünler milli birlik ve beraberlik ile dayanışma günlerimizin arttığı günlerdir. Yaşanan bu sel felaketi sonrası bizlerde Adıyaman’ın bileşenleri olarak Batı Karadeniz Bölgesinde yaşanan sel felaketinde etkilenen kardeşlerimiz için neler yapabiliriz şeklinde Adıyaman Belediyesi, Adıyaman Üniversitesi, Adıyaman Sivil Toplum Kuruluşları ve işadamlarımızla bir toplantı düzenledik. Ve bu toplantı sonrasında toplam 5 tır miktarında gıda ve sağlık malzemelerinden oluşan ayni yardım toplamış bulunuyoruz. Topladığımız yardım malzemelerinin bir kısmı bugün, bir kısmı da yarın Kastamonu ilimize doğru yola çıkacak. Ayni yardımların yanında yine sel ve yangın felaketinden etkilenen vatandaşlarımızın yaralarının hızlı bir şekilde sarılmasına katkıda bulunmak amacıyla afetten etkilenen kardeşlerimize Valilik İl Özel İdaresi olarak 1 Milyon TL destekte bulunduk. Sanıyorum Adıyaman Belediyemizde bir o kadar yardım miktarını bugün kararlaştıracak. Tekrar ülkemize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Sel felaketinde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Milli birlik ve beraberlik ruhumuzun her daim diri olmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum. Valiliğimiz Koordinasyonunda gerçekleştirdiğimiz bu yardım kampanyasına destek veren Adıyaman Belediyemize, Adıyaman Üniversitemize, Adıyaman Sivil Toplum Kuruluşlarımıza, işadamlarımıza ve vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyorum”dedi.

Toplanan gıda ve sağlık malzemelerinden oluşan yardım tırları İl Müftüsü Mehmet Taşçı’nın yaptığı duanın ardından Kastamonu’ya uğurlandı.

KAYNAK: Adıyaman Valiliği

Yorumlar

Tema Tasarım | Osgaka.com