Ana Sayfa Siyaset&Politika 14 Ocak 2023 17 Görüntüleme

Kılıçdaroğlu’nun, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin komuta kademesine yönelik sarf ettiği sözlere Demirbağ’dan Tepki

AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin komuta kademesine yönelik sarf ettiği sözlere karşı açıklamalarda bulundu.

Savunma Sanayii ve Türk Silahlı Kuvvetleri’nin başarısını bütün dünyanın dikkatle izlediğini vurgulayan Milletvekili Demirbağ; “Sayın Kılıçdaroğlu, Şerefli Türk Silahlı Kuvvetlerimizin Kıymetli Komuta Kademesi için kullandığı ifadeleri PKK ve HDP’ye karşı neden kullanmamıştır? Türk Ordusu hakkında dakikalarca konuşan ve vahim bir dil kullanan Sayın Kılıçdaroğlu, PKK ve HDP için de aynı dili kullanır mı acaba merak ediyorum. “dedi.

AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ, 1920 yılında Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün subaylara yönelik gerçekleştirdiği konuşmayı örnek gösterdi.

Milletvekili Demirbağ; “Sayın Kılıçdaroğlu, “Düşman herkesten evvel subayları öldürür, aşağılar” vurgusunda bulunan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Afyonkarahisar Kolordu Dairesi’nde subaylara hitaben konuşmasını okumalı” diyerek, Atatürk’ün: “….Ordu ise, arkadaşlar, ancak subaylar heyeti sayesinde vücut bulur. Malum bir askeri hakikat, felsefi hakikattir; “ordunun ruhu subaylardadır” O halde subaylarımız, düşmanlarımız tarafından yıkılmak istenilen ordumuzu tamir edecek ve canlandıracak ve ordu ve milletimizin bağımsızlığını muhafaza edecektir.

Millet, bağımsızlığının muhafazasından ibaret olan hayati gayesinin teminini ordudan, ordunun ruhunu teşkil eden subaylardan bekler. İşte subayların yüce olan vazifesi budur.

Yorumlar

Tema Tasarım | Osgaka.com