GündemSiyaset&Politika

CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU, ÇANKAYA BELEDİYESİ HİZMET BİNASI AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDI

Paylaş

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kemal Baytaş Kütüphanesi, Diş Polikliniği, Çankaya Evi ve Mali Hizmetler Ofisini içinde barındıran Çankaya Belediyesi Yıldız Hizmet Binası Açılışına katıldı.
CHP lideri Kılıçdaroğlu açılışta yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Belli bir karamsarlığı hepimizin yaşadığını biliyorum. Zaman zaman şu soruyu da dillendiriyorsunuz: ‘Ne olacak bu memleketin hali’ diye. Sakın ola ki umutsuzluğa kapılmayın, memleket çok güzel olacak, her şeyi çok güzel yapacağız. Asla umutsuzluğa kapılmayın ve korkmayın. Bu konuda elimizden gelen her türlü çabayı göstereceğiz. Bizim gruplaşmaya, kavgaya, birbirimize farklı gözle bakmaya, bir başkasını ötekileştirmeye ihtiyacımız yok. Bizim kucaklaşmaya ihtiyacımız var. Dostlarımızla beraber sağlayacağız.
Doğusu batısı, güneyi kuzeyi; her kesimden, her kimlikten, her inançtan, her yaşam tarzından insanımızla kucaklaşacağız. Bunun sözünü veriyorum. Hiç endişe etmeyin. Az kaldı. Geliyor gelmekte olan. Ve düzelteceğiz, dostlarımızla beraber, birlikte düzelteceğiz. Sözüm söz bu topraklarda hiçbir çocuk yatağa aç girmeyecek. Bu topraklarda her evde huzur ve bereket olacak.
Zaman zaman vaatlerimizi dile getiriyoruz. Vatandaşlar ‘ekonomi bu kadar kötüyken parayı nereden bulacaksınız’ diye soruyorlar. Aslında Türkiye’de para var, her türlü imkânımız da var. Bütün mesele parayı kimin için kullanacağınız. Bu bir siyasi tercihtir. Siyasi tercihi halktan yana mı ‘beşli çeteden’ yana mı kullanacaksınız? Biz halktan yana kullanmayı savunuyoruz.
Nitekim belediye başkanımız da söyledi; kimseye beş kuruş borcumuz yok, kredi de almadık, belediye ise belediye, gelir ise gelir. Kim için harcıyor? Halk için sizin için harcıyor. Bütün belediye başkanlarına ayrıca çağrımdır, onlar da çok dikkat ediyorlar. Harcadığınız her kuruşun hesabını belde halkına vereceksiniz. Halka hesap vermek kadar değerli ve onurlu başka hiçbir şey yoktur. Bunun da altını özenle çizmek isterim.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir