Ana Sayfa Genel 28 Kasım 2021 52 Görüntüleme

OBBKT’Yİ YAŞATANLAR BU BELGESELDE

Ordu Büyükşehir Belediyesi, Kültür Sanat Kasım Ayı Etkinlikleri kapsamında hazırladıkları “OBB Karadeniz Tiyatrosu Belgeseli” ile tiyatro emektarlarına unutulmaz bir gece yaşattı.

 

57 yıldır perdelerini kapatmayan Ordu Büyükşehir Belediyesi Karadeniz Tiyatrosunun (OBBKT) Büyükşehir Belediyesince hazırlanan belgeseli, tiyatroseverlerle buluşturuldu. Tiyatronun emektarları ve yeni nesil oyuncuların bir araya getirildiği programda geçmişten günümüze OBBKT anlatıldı. Belgeselin gösterimi esnasında izleyiciler duygusal anlar yaşadı.

 

OBBKT’YE DE PROFESYONELLİK YAKIŞIR

İzledikleri belgeselin profesyonelce kendilerine sunduklarını ifade eden OBBKT Eski Genel Sanat Yönetmeni ve Oyuncu Ali Kemal Tandoğan, “Bizler OBBKT’nin emektarlarıyız. Çok güzel işler yapmışız, belgeselde de gösterdiniz. Çok profesyonelce hazırlanan bir belgesel olmuş. OBBKT’ye de profesyonellik yakışır” dedi.

 

“BÖYLE BİR BELGESELE İHTİYACIMIZ VARDI”

Böyle bir belgesele ihtiyacı olduklarını söyleyen OBBKT Oyuncusu Hakan Altan, “Ordu kültürünün amiral gemisi olan OBBKT’nin belgeselini izlemekten ciddi anlamda mutlu olduk. Böyle güzel bir belgesele ihtiyacımız vardı. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

“BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNİN ORDU’YA SANAT ANLAMINDA KATKISI ÇOK”

OBBKT’nin en genç oyuncularından biri olan Ömer Temiz, Ordu Büyükşehir Belediyesinin Ordu’ya sanat anlamında büyük katkıları olduğunu söyledi. Oyuncu Temiz, “OBBKT’nin en genç oyuncularından biriyim. Dr. Mehmet Hilmi Güler’e çok teşekkür ediyorum. Bizi böyle bir gece de büyüklerimiz ile buluşturdu. Büyükşehir Belediyemizin Ordu’ya sanat anlamında büyük katkıları var. Güzel şeyler yapılıyor. Bizde bunların bir parçası olduğumuz için çok mutluyuz. Büyükşehir Belediye Başkanımızın da dediği gibi sanat Ordulular için çok kıymetli” şeklinde konuştu.

Yorumlar

İlginizi çekebilir

‘’ŞİRİN İLÇE KULU’’

‘’ŞİRİN İLÇE KULU’’

Tema Tasarım | Osgaka.com