Ana Sayfa Genel 28 Kasım 2021 41 Görüntüleme

“ORDU GEZEN” YOLA ÇIKTI

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in, ‘12 ay Ordu’ sloganıyla başlattığı çalışmalar kapsamında ‘Ordu Gezen’ adıyla hayata geçirilen otobüs yollara çıktı. Düzenlenen hizmete alım töreniyle yola çıkan otobüsün ilk seferinde Başkan Güler, protokol üyeleri ve vatandaşlar şehir turu attı.

 

Ordu Büyükşehir Belediyesi, teleferik ile Boztepe arasında hizmet verecek olan gezi otobüsünü Orduluların hizmetine sundu. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler tarafından Ordu turizmine kazandırılan ‘Ordu Gezen’ otobüsü için teleferik alt istasyonunda hizmete alım töreni düzenlendi. Düzenlenen törene Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in yanı sıra protokol üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

 

BAŞKAN GÜLER: “DOĞAYLA İÇ İÇE OLACAĞIZ”

 

‘Ordu Gezen’ otobüsünün hizmete alım töreninde konuşan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Ordu’nun güzelliklerini dünyaya tanıtacaklarını söyledi.

 

İlerleyen günlerde otobüsün sayısının artacağını ve 19 ilçede belirlenen takvim doğrultusunda faaliyetler yürütüleceğini ifade eden Başkan Güler, “Ordu’muz gerçekten çok güzel. Bu güzelliği gezerek ve görerek daha iyi tanımamız lazım. Onun için bir otobüs aldık ve bu sayıyı artıracağız. Üstü açık, tabiatla doğayla iç içe olacağız. Tüm bu güzellikleri gezerek kendi gözümüzle göreceğiz. ‘Ordu Gezen’ adıyla otobüsümüz hizmet verecek. Otobüsümüzle turizme de önemli katkılar sağlayacağız. Otobüsümüz 19 ilçemize hizmet edecek. İlçelerimizde alanları belirleyerek bir takvim çıkaracağız. Bu doğrultuda turlar düzenleyeceğiz. Bu sayede Ordu’nun tüm güzelliklerini dünyaya tanıtacağız. ‘Ordu Gezen’ otobüsümüz ilimize hayırlı olsun” dedi.

 

“ORDU GEZEN” ŞEHİR TURU ATTI

 

Düzenlenen törenin ardından Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, protokol üyeleri ve vatandaşlar ‘Ordu Gezen’ otobüsü ile şehir turu attı. Ordu’ya renk katan ‘Ordu Gezen’ otobüsü şehir turu esnasında vatandaşların da ilgisiyle karşılaştı.

 

OTOBÜSÜN İLK YOLCULARINDAN TAM NOT

 

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler ile birlikte otobüsün ilk yolcuları olan protokol üyeleri ve vatandaşlar ‘Ordu Gezen’ hakkındaki duygu ve düşüncelerini dile getirdiler. ‘Ordu Gezen’ otobüsünün Ordu turizmine önemli katkılar sağlayacağını vurgulayan ilçe belediye başkanları, ilçelerinin tanıtımında da otobüsün önemli bir rol oynayacağını kaydederek Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’e teşekkürlerini ilettiler.

‘Ordu Gezen’ otobüsünün ilk seferinde yer alan vatandaşlar ise otobüsü çok beğendiklerini ve Ordu’ya çok yakıştığını vurguladılar.

 

“ORDU GEZEN” REHBERLER EŞLİĞİNDE HİZMET VERECEK 

 

Büyükşehir Belediyesi iştiraki OREN A.Ş. tarafından işletilen ‘Ordu Gezen’ otobüsünde eğitimli rehberler yer alıyor. Rehberler tarafından seyahatlere katılan misafirlere şehrin tarihi ve turistik yerleri ile güzellikleri anlatılıyor. ‘Ordu Gezen’ otobüsü öte yandan toplu tören ve açılış ile ziyaretlerde de hizmet verebiliyor.

 

Bilet fiyatlarının tek yön 10 TL ve indirimli 8 TL olarak uygulanacağı otobüs, 10.00-18.00 saatleri arasında her saat başı olmak üzere teleferik alt istasyonu kalkışlı Boztepe’ye sefer düzenleyecek.

Yorumlar

İlginizi çekebilir

GÜVEN Mİ ?

GÜVEN Mİ ?

Tema Tasarım | Osgaka.com