Ana Sayfa Ekonomi, Elazığ Haberleri 14 Ocak 2023 69 Görüntüleme

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği Elazığ Şubesi’nin 23’üncü olağan genel kurulunda Başkanlığa Gürkan Tekrar Seçildi

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği Elazığ Şubesi’nin 23’inci olağan genel kurulu yapıldı.    Genel kurula,  Elazığ Valisi Dr. Ömer Toraman, Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Ak Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım,  MÜSİAD Genel Başkan Yardımcısı Osman Çalışkan, siyasi parti temsilcileri, Sivil Toplum Kurulu temsilcileri, Oda Başkanları, iş dünyası temsilcileri ve Dernek üyeleri katıldı.Genel kurul, Kuranı Kerim Tilaveti ile başladı.

MÜSİAD Elazığ Şube Başkanı Tekin Gürkan, MÜSİAD’ın toplumsal sorumluluk anlayışı ile hareket ettiğini söyledi. Yeni dönemde daha çok çalışacaklarını ifade eden Gürkan, yaptıkları projelerle ilgili bilgi vererek: “bölgemizde ve şehrimizde tarımsal üretimin ve tarımsal çeşitliliğin artması amacıyla bölgesel tarım zirvesini Elazığ’da düzenledik. Alanında uzmanları üretici ve yatırımcılarımızla buluşturduk. Şehrimizdeki kadın girişimcilerle bir araya gelerek onların gerçekleştireceği yatırımlarda onlara her türlü desteği vereceğimizi ilettik. MÜSAİD olarak uluslararası anlamda en önemli faaliyetlerimizden olan MÜSİAD EKSPO’ya katılım sağladık. 25. Uluslararası iş formu Bakü formunda yönetim kurulu arkadaşlarımızla yer aldık. Elazığ’da sürdürülebilir bir kalkınma hedefi için yatırımlar üzerine yeni yatırımlar yapılması gerektiğine inanıyorum.” Dedi.

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, sivil toplum kuruluşlarının şehirlerin gelişmesi noktasında önemli rol aldığını kaydetti. MÜSİAD’ın Türkiye için önemli olduğunu belirten Başkan Şerifoğulları: “geçmişimizi bilerek tanıyarak, geleceğimize inanarak yarınlara yolculuğumuzu sürdürüyoruz. Bu yolda bizlerin en büyük destekçisi STK’lardır. STK’ların gücü şehrimizin gücüdür. STK’lar şehirlerin gelişmesinde, demokrasimizin daha güçlü bir şekilde geleceğe aktarılmasında en büyük temel taşlardandır. MÜSİAD’ımız devletimizin her zor duruma düştüğünde kayıtsız şartsız devletimizin yanında olmuştur. Özellikle Elazığ MÜSİAD ile güzel bir birliktelik ve uyumumuz var. bundan sonraki çalışmalarında başarılar diliyorum.” Dedi.

MÜSİAD Genel Başkan Yardımcısı Osman Çalışkan, MÜSİAD’IN dünyada 165 noktada faaliyet gösteren ekonomik temsil kurumu olduğunu söyleyerek: “sadece ekonomi ile değil mazlum coğrafyaların, adaletsizliğe uğrayanların dünyada savunucusu olmak üzere görev alan bu konuda çalışma yapan halkların desteklediği bir kuruluş konumuna gelmiştir. Bugün geldiğimiz noktada bütün dünyada diğer ticari faaliyet gösteren kurumlarla ülkemizi temsil eder nitelikte ilişkiye geçebilme gücündeyiz.” Dedi.

Çalışkan, MÜSİAD Elazığ Şubesi’nin yapacağı çalışmalarda yanlarında olacaklarını belirterek başarılar diledi.

Elazığ Valisi Dr. Ömer Toraman, MÜSİAD’ın ülkenin kalkınması ve gelişmesi için faaliyet yürüttüklerini ifade ederek ikinci OSB ile ilgili Elâzığ’da güzel gelişmelerin olduğunu söyledi.

Vali Toraman: “ekonomimizin büyümesi için, iş insanı olarak gayret göstermenin yanında STK olarakda faaliyet yürütüyorlar o yüzden kendilerini tebrik ediyorum. İlimizde de hem sanayi alanında hem de tarım alanında çok büyük faaliyetler yürütülüyor. Tekstil alanında 2 tane büyük proje yürütüyoruz. Onlar hükümetimizin çok önem verdiği üretim istihdam ve ihracat denklemi içerisinde bizlere güç verecek. Hem ilimizin kalkınmasına katkı sağlayacak hem de ülkemizin ekonomisine katkı sağlayacak. 2. OSB inşallah Mayıs ayında ilk fabrikamızı açacağız. Şuanda fabrika inşası bitmek üzere.” Dedi.

Toraman, dünyada rekabetin olduğunu anımsatarak, Türkiye ölçeğinde de Elazığ olarak rekabette tüm güçle var olunduğunu söyledi.

Konuşmalarında ardından genel kurul gerçekleşti. Genel Kurulda Başkanlığa yeniden Tekin Gürkan seçildi.

Başkan Tekin Gürkan’ın yönetiminde; Nahit Çağlayan,  Cemil Apaydın, Dursun Demirtaş, Emre Su, Fatih Demir, Fatih Karakaya,  Fethi Özbay, Furkan Göçer ve Muhammet Altundaş yer aldı.

Yorumlar

Tema Tasarım | Osgaka.com