Eskişehir Yarı Maratonu Heyecanı

Eskişehir Yarı Maratonu Heyecanı

Eskişehir Yarı Maratonu heyecanı 28 Ağustos Cumartesi günü Spor Festivali ile başlayarak, 29 Ağustos Pazar günü düzenlenen 10 ve 21 kilometre koşuları ile devam etti.

 Eskişehir’de gerçekleştirilen Spor Festivali ve Eskişehir Yarı Maraton’u etkinliğinde Eskişehirliler doyasıya spor yaptı. 28 Ağustos Cumartesi günü Sazova Bilim Kültür ve Sanat Parkı’nda gerçekleştirilen Spor Festivali’nde Eskişehirliler, özel eğitmenler ile spor yaptı. Cumartesi günü 17.00-17.30 saatleri arasında ise 2009-2015 doğumlu çocuklarla özel koşu yapıldı. Çocuk koşusunun sonrasında ise DJ performansı ile sanatseverler günü yorgunluğunu attı.

Pazar günü 10.00’da Sazova Bilim Kültür ve Sanat Parkı’nda başlayan yarı maraton heyecanı trafiğe kapatılan Ulusal Egemenlik Bulvarı, Atatürk Bulvarı, Ali Fuat Güven Caddesi, Ahmet Kanatlı Caddesi ve İstasyon Caddesi güzergahından devam etti.

10 ve 21K koşularında ter döken sporcular kıyasıya yarıştı. Sazova Bilim Kültür ve Sanat Parkı’nda başlayan koşu güzergahı yine Sazova Bilim Kültür ve Sanat Parkı’nda sona erdi. Düzenlenen kupa töreninin sonrasında ise sporcular, DJ performansı ile eğlendi.

Eskişehir Yarı Maratonu’nu 10K’da Ömer Oklu 00:35:57 süresinde parkuru tamamlayarak, 21K kategorisinde Getaye Gelaw 1:06:10 süresiyle birinci oldular. Paralimpik yarışmacıların birincisi ise 00:47:03’lük süre ile Osman Yekta oldu.

Lütfen Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

[ajax_load_more post_type="post" sticky_posts="true"]