Ana Sayfa Genel 28 Ocak 2023 59 Görüntüleme

ARAŞTIRMACI YAZAR AYDIN BENLİ: BU KİTAPLAR BİR ELMAS

Şu günlerde İslam Dinine Fobinin arttığı, İslam düşmanlarının her fırsatta yüce dinimize saldırıp kutsallarımıza hakaret ettiği zor günler geçiriyoruz. Müslümanların kardeş olduklarını idrak ederek birlik olmaları gerekirken, bir birlerine günden güne reddiyeler yayınlayıp, galebe çalıyorlar. Müslümanlar bir birine düşmüş, birlik olmaz iken kefere her mecradan saldırıyor. Bu zor günlerde insanların aydınlanması ve bilgiye ulaşması için yazarlarımızdan Ahmet Sağlam hocanın yeni esri ‘Sahabenin Peygamber Efendimize Sadakati’ kitabı çıktı.

Sahabelerin hayatları ders mahiyetindedir. Onların, Hz. Peygamber’e duydukları sevgi, sadakat ve teslimiyet çok büyüktür. Sahabenin Peygamber Efendimize Sadakatinde, sahabelerin söz ve fiillerinde, tüm insanlık için bir rehber ve bir örnek olan Hz. Peygamber sevgisini nasıl hissettikleri ve yaşadıkları anlatılmıştır. Sahabeler, Allah ve O’nun elçisi Hz. Peygamber (s.a.v.)’i sevmenin, imanın bir göstergesi olduğunu kabul etmişler ve her işlerinde O’nu örnek almışlardır.’ Konularını eserinde yazmıştır.

2022 yılında çıkarmış olduğu  ‘Ayetler ve Hadisler Işığında İman’, ‘Ayetler ve Hadisler Işığında İman 2’ eserlerinin de yazarıdır.

Ayetler ve Hadisler Işığında İman eserinde; ‘Hamd Âlemlerin Rabbi Allah’a Mahsustur. Salât ve selam kâinatın efendisi Aleyhisselam Efendimiz’e ve O’nun aline, ashabına ve yolunda gidenlere olsun.

Ayet ve hadisler ile âlimlerin açıklamalarına dayanarak, Müslüman kardeşlerimize bir nebze fâideli olabilmek İçin, bu kitabı hazırladık. Çaba bizlerden, Tevfikallahcelle Celalühu’dandır.

İnsanlar ölünce şu üç ameli kesilmez:

1-Sadakayı Cariye,

2-Kendisinden İstifade Edilen İlim,

3-Arkasından Dua Eden Hayırlı Evlat.’ Diyor.

Ayetler ve Hadisler Işığında İman 2’de; ‘Ayet ve Hadisler Işığında İman’da, günah ve imanın bir arada olamayacağı, birbirlerine zıt oldukları ayet ve hadisi şerifler yoluyla anlatılarak günahın ne kadar tehlikeli olduğu ve imana nasıl zarar verdiği vurgulanmak istenmiştir.

Müslüman’ın günaha tövbe etmesi ve bir daha düşmemek için çabalaması gerekmektedir. Bizler, bu vesileyle kitabı hazırlamak için ayetlerimizin ve de hadislerimizin ışığından faydalandık. Çaba bizden, tevfik Allah Celle Celaluhu’dan.’ Diyor.

    Ahmet Sağlam hoca kimdir?

Ahmet sağlam 1985 yılın da Ankara Mamak ilçesinde doğdu. Evli, 3 kız ve bir erkek çocuk babasıdır. Eğitimini Tasavvuf Hacı İshak Efendiden, Kuranıkerim İmam hatip Mustafa Efendiden, Tecvid mahreç İmam hatip Sezai Efendiden, Fikih akaid tevsir Şamil hoca Efendiden, Molla Osman Saka Hoca Efendi’den aldı. Mektep hayatı,  Misket ilkokulunda,  Mamak ortaokulunda tamamladı ve halen acık Mamak imam hatip lisesine devam etmektedir.                 Hayatını yardım etmeye vakfetmiş, kurduğu dernekte 140 yetime adamış onların giyim kuşam   ve gıda yardımlarını yapmaktadır. Açtığı Kuran kurslarıyla küçük yaştaki çocuklara Kuran-ı Kerim öğreterek onlara ilmi yönde katkıda bulunmaktadır. İleriki dönemde erkek yatılı hafızlık kursları açmak ve hafız yetiştirme isteği ve arzusundadır.

Bu haftada köşemde sizleri güzel eserlerle ve güzel bir yazar ile tanıştırmak istedim. Her evin kitaplığında olması gereken bir eser. Allah’a ısmarladık hoşça kalın.

Yorumlar

Tema Tasarım | Osgaka.com