Ana Sayfa Aydın Benli, Köşe Yazıları 20 Kasım 2023 22 Görüntüleme

CMG CHİNE MEDİA GROUP CCTV, SRS MEDYA İLE TÜRKİYE’DE

China media Group Dış ilişkiler koordinatörü Devid Wang ve koordinatör Wang You ( CCTV) Türkiye çalışmaları için SRS  Medya ile görüşmeler yaptı.

CMG Chıne Media Group CCTV CNR CRJ CCTN, Çin Medya Grubu (Çince: 中央广播电视总台; lit. Merkezi Radyo-Televizyon Genel İstasyonu), aynı zamanda Çin’in Sesi olarak da bilinir, Çin Halk Cumhuriyeti’nde radyo ve televizyon yayıncılığı yoluyla önde gelen devlet medya şirketidir. 21 Mart 2018’de Çin Merkezi Televizyonu, Çin Ulusal Radyosu ve Çin Radyosu Uluslararası dahil olmak üzere devlete ait tüm medya kuruluşlarının birleşimi olarak kuruldu. CMG, aşağıdakilerden oluşan geniş bir yayın ağını işletmektedir: yedisi uluslararası kanalın altı dilde içerik sunduğu 47 televizyon kanalı; Çinli izleyiciyi hedefleyen 17 radyo frekansı bandı ve küresel izleyiciyi hedefleyen 44 dilde radyo programı; üç büyük haber sitesi, çeşitli mobil uygulamalar ve hem Çin içinde hem de dışında bulunan platformlardaki sosyal medya hesapları; Yurt çapında tirajlı 17 gazete ve süreli yayın; 63 ülke ve bölgedeki bürolar tarafından desteklenen son derece etkili bir küresel haber toplama ve prodüksiyon ağı; ve dünya çapında 138 ülke ve bölgede 3.800’den fazla medya kuruluşuna (radyo, televizyon ve mobil internet) video haber hizmetleri sağlayan uluslararası haber ajansı CCTV+ yer alıyor.

Birleşik Arap Emirlikleri başkenti Abu Dhabi de Global Media Kongresi, 14-16 Kasım 2023 tarihleri ​​arasında Abu Dabi Ulusal Sergi Merkezi – ADNEC, Abu Dabi’de gerçekleşti. 2023 yılında Global Medya Kongresi’nde, önde gelen uluslararası ve yerel markaların medyadaki en son teknoloji, ürün ve hizmetleri sergilediği sergi yer aldı. CMG Chine Media Group CCTV CNR CRJ CCTN Çin Merkez Televizyonu yani CCTV+  Global Medya Kongresine katıldı.  Kongrede CCTV+ China media Group Dış ilişkiler koordinatörü Devid Wang ve koordinatör Wang You ( CCTV+ ) Türkiye çalışmaları için SRS Medya ile görüşmeler yaptıklarını duyurdu. Kongrede Türkiye’yi temsil eden SRS medya sahibi ve Ulusal Sektör programı yapımcısı ve moderatör Dr. Seyfettin Boğazlı ile Çin Merkez televizyonu CCTV+ Türkiye’de ortak çalışmak için prensipte anlaştılar. Önümüzdeki günlerde Çin medya devi Türk ortağı SRS Medya şirketi ile Türkiye piyasasına girmeyi planlıyor.

Aydın Benli

Siyaset Bilimci Yazar

Yorumlar

İlginizi çekebilir

Farkında Mıyız?

Farkında Mıyız?

Tema Tasarım | Osgaka.com