Ana Sayfa Genel 11 Ocak 2023 44 Görüntüleme

Elazığ Eğitim Bir-Sen 1 No'lu Şube Kadınlar Komisyonu’ndan İdareciler Günü Etkinliği

Elazığ Eğitim Bir-Sen 1 No’lu Şube Kadınlar Komisyonu 10 Ocak İdareciler günü münasebetiyle bir dizi ziyaret ve etkinlik gerçekleştirdi.

Komisyon başkanı Reyhan Polat ve beraberindeki heyet Elazığ Vali Yardımcısı İdil Özdemir Doğan’ı ziyaret ederek 10 Ocak İdareciler gününü kutladı.

Akşam programında ise Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesindeki kurumlarda çalışan kadın idareciler ile kürsübaşı gecesi eşliğinde bir araya gelinerek 10 Ocak İdareciler günü kutlandı.

Programa Memur-Sen Elazığ İl Temsilcisi İbrahim Bahşi, Memur-Sen Kadın Komisyonu Başkanı Semra Özdemir, Eğitim-Bir-Sen Kadın Komisyonu Başkanı Reyhan Polat, komisyon üyeleri ve ilimizde görev. Yapan kadın idareciler katıldı.

Memur-Sen İl Temsilcisi İbrahim Bahşi yaptığı açıklamada; “kadın çalışanlarımızın idareci olarak görev almaları önemlidir. Biz her zaman kadın idareci oranının artmasını ve kadınlarımızın bu alanda daha fazla görev alması gerektiğini ifade ettik. Bundan dolayı kadın çalışanların İdari görev alma hususunda geri durmamaları gerektiğini her seferinde ifade ediyor ve destekliyoruz. Ayrıca aynı zamanda bugün 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü. Bundan dolayı da tüm basın emekçilerimizin gününü de kutluyorum” diye konuştu.

Eğitim-Bir-Sen Kadın Komisyonu Başkanı Reyhan Polat yaptığı açıklamada; “Yeni başladıkları bu görevi hakkıyla yerine getirebilmek için gönülden ve heyecanla çalışıyoruz. Kadın sadece alt görevlerde değil diğer İdari ve bürokratik üst görevlerde de rahatlıkla çalışabilecektir. Kadın hayatın her alanında var olmalı ve erkekleri tarafından da bu desteklenmelidir Kadın elinin değdiği her şey güzelleşir ve bereketlenir. Bu manada kadının toplumdaki yerini daha fazla hissettirmek istiyoruz.  Eğitim-Bir-Sen Kadın Komisyonu olarak bundan sonra da birçok alanda etkinlikler düzenleyeceğiz. 10 Ocak İdareciler Gününü ve 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutluyorum” dedi.

Program yemek ikramı ve kürsübaşı topluluğunun müzik ziyafeti ile devam etti.

Yorumlar

Tema Tasarım | Osgaka.com