Ana Sayfa Aydın Benli, Köşe Yazıları 26 Aralık 2023 53 Görüntüleme

Ankara Büyükşehir Belediyesine Sürpriz İsim “Bir Gakkoş”

Yerel seçimler yaklaşırken siyasi partiler son kozlarını masaya yatırıyor. Ankara Büyük şehir belediye Başkanlığına Yeniden Refah Partisi sürpriz bir isimle başkanlık yarışında bende varım dedi. Ankara’da bütün dengeler değişecek, hiç bir şey eskisi gibi olmayacak, siyaset mühendisliği yapanlar Yeniden Refah Partisinin bu hamlesi karşısında şaşkına döndü.

Yeniden Refah Partisi Ankara İl Başkanı Mustafa Yanılmaz tüm teşkilatların desteğini alarak Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı olduğunu açıkladı. 31 Mart Yerel seçimlerinde Cumhur İttifakı çatısı altında Ak Parti’nin Ankara adayını desteklenmesi beklenen Yeniden Refah Partisi’nde son dakika gelişmesi yaşandı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi seçimlerinde Ak Partinin adayını desteklemek istemeyen Yeniden Refah Ankara İl ve ilçe teşkilatları, kendi adayları ile yola devam etme kararı aldı. Siyasette her geçen gün yıldızı parlayan ve yerel seçimlerde oldukça iddialı olan Yeniden Refah teşkilatları, halkın teveccühüne layık aday olan İl Başkanları Mustafa Yanılmaz’ı ABB başkan adayı görmek istediklerini belirtti. Bu gelişmelerin üzerine Ankara İl Başkanı Mustafa Yanılmaz tüm ilçe teşkilatlarının desteğini alarak Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday olduğunu açıkladı. Yanılmaz’ın bu kararı almadan önce Fatih Erbakan ile istişare ettiği ve Erbakan’ın kendisine ‘hayırlı olsun’ denildiği öğrenildi.

Mustafa yanılmaz; 1974 yılında Elazığ’da dünyaya geldi. İlk, orta ve lise öğrenimini Elazığ’da tamamlayan Yanılmaz, 1992 yılında üniversite eğitimi için Ankara’ya geldi. Refah Partisi Genel Merkezinde çeşitli kademelerde görev aldı. Vatani görevini NATO Barış Gücü Türkiye İkmal Ünitesi’nde tamamladı. Kamuda yöneticilik görevlerinde de bulunan Mustafa Yanılmaz, dış ticaret, tanıtım organizasyon, madencilik ve enerji danışmanlığı, otomotiv sektörlerinde ticari faaliyetlerine devam ediyor. Mustafa Yanılmaz, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Ankara’ya hayırlı mübarek olsun, siyasette on dakika bile uzundur, siyaset mimarlığı yapanlar ve yorumcuların kafası karıştı bakalım önümüzdeki günlerde diğer siyasi partiler bu hamleye karşı nasıl karşılık verecekler. Allah’a ısmarladık Hoşça kalın.

 

Aydın Benli

Siyaset Bilimci, Araştırmacı Yazar.

Yorumlar

İlginizi çekebilir

MEKTUP

MEKTUP

Tema Tasarım | Osgaka.com