Aydın BenliGündemKöşe Yazıları

KULU’DAN TAHSİN EYİBİL MİLLETVEKİLİ ADAYI OLDU

Paylaş

Siyasi arena kızışırken, siyasi partiler halkta karşılığı olan, halkın oy verebileceği adayları transfer etmeye başladı. Siyasi partilerin ismi ve liderleri kadar, milletvekili adayları da önem kazanmaya başladı. Yaptığı hizmetler ile kendini kanıtlamış adaylarda siyasi partileri hükümet koltuğuna taşıma yarışında en etkili yöntemlerden.

Halkta karşılığı olan efsane işler yapmış, Tahsin Eyibil bugün Ak Parti Genel merkezine giderek Giresun Milletvekili Aday Adaylığı için resmen başvurdu. Hali hazırda Konya Kulu belediye başkan yardımcılığı yapan Tahsin Eyibil, hemşerilerinin ısrarı üzerine aday olduğunu açıkladı. Kendisini yakinen tanıdığım, daha önceki hizmetlerini bildiğim için sizler için bir röportaj yaptım. Tahsin Eyibil kimdir?

“Giresun ilinin, Görele Taşlık köyünde 15.01.1973 yılında, ev hanımı Fikriye ve Tirebolu Çaykur çay fabrikasından emekli Adil’in dört çoğunun en büyüğü olarak dünyaya geldim.  İstanbul Büyükşehir belediyesi İSKİ genel müdürlüğünde 1996 yılında göreve başladım. İSKİ’de 185 şefi olarak İstanbul’un o yıllarda susuzlukla sorunu ile mücadelesinde savaşan ekibin içerisinde yönetici olarak çalıştım. “Hijyen için ıslak mendil kulanın su israfı yapmayın” “yıkamayınız siliniz” diyen CHP zihniyetinin pankart ve kalıplaşmış iş bilmezliğinden, Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında kısa zamanda İstanbul’u bu anlayıştan kurtaran ekipte bende yer aldım. İSKİ Genel Müdürlüğünde bulunan skala haritası üzerinde susuz kalan ilçelerin suyla kavuşması, yönlendirilmesi ve yönetilmesine saha çalışmalarında bizzat bulunarak Genel Müdürlüğe önemli bilgiler vererek, kısa zamanda İstanbul’da susuzluğun önüne geçilmesinde büyük katkı sağladım.  2022 yılında Turizm bakanlığı kütüphaneler genel müdürlüğünde belediyeler koordinatörü olarak görev aldım.

Tirebolu ve Kulu belediyelerinde yönetici olarak çalıştım. Belediyelerin kısıtlı bütçelerine katkı yapabilme adına, çeşitli bakanlıklarımızın hibe ve yardımlarını belediye bütçesine katabilmek için, proje ve planlamalarda bulundum ve belediyelerin maddi yüklerini hafiflettim.

Bu mevcut belediyelere Mali konularda projeler üreterek büyük katkılar sundum. Bu belediyelerin mevcut bütçeleri yapıla bilecek olan proje ve hizmetlere yeterli gelmediğinden dolayı, bakanlıklar ve değişik kurum ve kuruluşlardan hibe, kredilendirme ile mali ek bütçeler oluşmasına yardımcı oldum.

2023 yılında Kulu belediyesi başkan yardımcısı olarak görev yaparken 14 Mayıs 2023 genel seçimlerinde Ak Partimizden milletvekili aday adayı olmak için istifa ettim.

Modern ve çağdaş bilimin ışığında entelektüel kişiliğim ile liderim Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde bilgi, tecrübe ve hizmet aşkıyla “Hakka hizmet, halka hizmet prensibiyle hizmet etmek için bende varım.” Dedi ve ekledi “Halka yük olmak için değil halkın yükünü almak için, halkımın bütününü kucaklayarak sorunları çözmek, dertlerine derman olmak için bende Giresun’dan Milletvekilliği yarışında varım” dedi.

14 mayıs genel seçimlere sayılı günler kala önemli isimlerden Milletvekilliği adaylığı açıklamalarını duymaya devam edeceğiz. Bu hafta köşemde Efsane Başkan Tahsin Eyibil’i sizlerle buluşturdum. Allah’a ısmarladık, hoşça kalın…

Aydın Benli

Siyaset Bilimci. Araştırmacı Yazar