Ana Sayfa Köşe Yazıları, Yusuf Polat 19 Eylül 2021 14 Görüntüleme

Geleceğin Galatasaray’ı şimdiden hazır

Avrupa’da başarı denince akla gelen tek Türk takımı Galatasaray,
UEFA Avrupa Ligi E Grubu’ndaki ilk maçında sahasında İtalya’nın Lazio takımını 1-0 yenerek gruba galibiyetle başladı. Sezon başında transfere 25.3 milyon Euro harcayarak hareketli bir dönem yaşayan Aslan, maaş bütçesini de 62.5 milyon Euro’dan, 48.2 milyon Euro’ya indirdi. Takımın yaş ortalamasını da 25,2’ye düşürerek genç ve dinamik bir ekip yaratan Cimbom bu durumun karşılığını sahada da aldı.
‘Genç yıldızlar’ Halil Dervişoğlu, Berkan Kutlu, Victor Nelsson, Alexandru Cicaldau, Olimpiu Morutan, Lazio karşısında hiç sırıtmadı, adeta ‘40 yıllık Galatasaraylı gibi’ mücadele ettiler. Bu arada Morutan’a ayrı bir parantez açmak gerekiyor. Teknik direktör Fatih Terim şu an 21 numaralı formayı giyen Morutan’a devre arası 10 numaralı formayı vermeyi düşünüyor, bu durum bence Morutan için iyi olmayabilir. Kendisinden çok şey beklendiğinin farkında olan oyuncu bir de 10 numaralı  formanın baskısını yaşarsa performans düşüklüğü de kaçınılmaz olur.
Rumen oyuncu Olimpiu Morutan’la ilgili şöyle de bir bilgi vereyim: Oyuncunun isminin nasıl okunduğu tartışma konusu olmuştu. Morutan’ın adındaki ‘T’ harfinde bir çentik var, kendisi özellikle isminin, ‘Morutsan’ şeklinde söylenmesini istiyor. Maç esnasında da spikerler tarafından bu isim telaffuz ediliyor.
 
YUSUF POLAT
Twitter: @yusufpolat3675 
İnstagram: @yusufpolat3675

Yorumlar

İlginizi çekebilir

FAİZ LOBİLERİ

FAİZ LOBİLERİ

Tema Tasarım | Osgaka.com