Ana Sayfa Genel 30 Ağustos 2021 52 Görüntüleme

Afyonkarahisar Dünya Motokros Yarışmasına Hazır

Türkiye’nin ve dünyanın motosiklet tutkunlarını bir araya getirecek MXGP OF TURKEY ve MXGP OF AFYON 4-8 Eylül tarihleri arasında Afyonkarahisar Motor Sporları Merkezi’nde düzenlenecek. Şampiyonanın düzenleneceği alanda çalışmalar  tamamlandı.

40’tan fazla spor aktivitesi ve eğlencenin tavan yapacağı organizasyon için her şey en ince ayrıntısına kadar düşünüldü.  Dünyanın dört bir tarafından misafirlerin geleceği Afyon Motorsporları Merkezi’nde Türkiye’nin ilk ve tek termal altyapısına sahip Kamp Karavan Alanı’ oluşturuldu. Dünya ve uluslararası standartlara uygun şekilde yapılan alanda özel ihtiyaçlara cevap verecek çalışmalar sona erdi. Karavan ve kamp merkezi içerisinde bulunan çamaşırhane, bulaşıkhane, mutfak ve ihtiyaç alanları gibi bölümler kullanıma hazır hale getirildi. Ayrıca 30’dan fazla karavana ev sahipliği yapacak alanda kamp yapmak isteyenler için de oluşturulan özel bölgede çimlenme çalışmaları tamamlandı. Kamp severler çimlendirme çalışması yapılan sahada uygun koşullarda konaklayabilecek.

Türkiye Motorsporları As Başkanı Mahmut Nedim Akülke hazırlıklarda finale doğru yaklaşmanın heyecanını yaşadığını ifade etti. Parkurdaki çalışmaların tamamlandığını söyleyen Akülke, padok alanında çadırların kurulmaya başlandığını kaydetti. Bölgeye  dünya standartlarında bir karavan ve kamp alanı oluşturduklarını dile getiren Akülke, an itibariyle 25 karavan kamp alanın online olarak rezerve edildiğini, kalan bölgelerin de dolacağını söyledi. Türkiye Motorsporları As Başkanı Mahmut Nedim Akülke organizasyonun düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti.

Yorumlar

Tema Tasarım | Osgaka.com