Ana Sayfa Kültür&Sanat 27 Ağustos 2021 46 Görüntüleme

Sahnenin Görünmeyen Kahramanları

Onlar tiyatronun görünmeyen kahramanları… Sahnenin ışığı, sesi, aksesuarlar, dekorlar, kostümlerin mimarı olan emekçiler, tiyatro dünyasının görünmeyen kahramanları olarak sahne arkasında çalışıyor.

Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü’nün resmi internet sitesinde sahnenin görünmeyen kahramanları tanıtıldı. Açıklamada, 12 yerleşik sahnesinde sergilenen oyunların tüm kostümleri, aksesuarları ve dekorları Ankara Macunköy’deki tiyatro kampüsü içinde yer alan Sanat Teknik Müdürlüğünde hazırlandığı belirtildi.

Perde !!!

Kadın ve erkek terzi, şapka ve çiçek, demir, mekanik, marangoz, kundura, peruka ile elektronik atölyelerinin bulunduğu 25 bin metrekarelik alanda hummalı çalışma yürüten 250 emektar, sezondaki tüm oyunların, kostüm, dekor, aksesuar ihtiyacını karşılıyor. “Perde” dendikten sonra sahnede başarılı performanslar sergileyen tiyatro sanatçılarına, sahne arkasında hünerleriyle sanata katkı sağlayan büyük bir emekçi kadro bulunuyor.   Oyunun sesçisinden ışıkçısına, suflözünden makyözüne tüm ekip, izleyicileri farklı bir dünyaya götürmek ve sanatçıların en iyi performansa ulaşmalarını sağlamak için çalışıyor.(BSHA)

Yorumlar

Tema Tasarım | Osgaka.com