Ana Sayfa Kültür&Sanat 22 Ağustos 2021 14 Görüntüleme

Kafkasör Boğa Güreşleri Başladı

Kafkasör Boğa Güreşleri Başladı

Artvin’de bu yıl 40’ıncısı düzenlenen Kafkasör Boğa Güreşleri Artvin Kafkasör yaylasında ki Kafkasör Arena’da başladı. 40’ıncı Kafkasör Boğa Güreşlerinin ilk gününde Deste, Ayak, Küçük Orta ve Süper Baş kategorilerinde güreşler yapıldı.
Kafkasör Kültür Turizm ve Sanat Festivali bu yıl pandemi koşulları nedeniyle yalnızca Boğa Güreşleri etkinliğiyle gerçekleştirildi. 21 Ağustos Cumartesi günü başlayan Boğa Güreşleri etkinliğinin ilk gününde Deste, Ayak, Küçük Orta ve Süper Baş kategorilerinde olan boğaların güreşleri gerçekleşti.
Güreşlerin ilk günü 380 kg’ye kadar olan Deste kategorisinde boğa güreşlerinin kura çekimi ve boğa güreşleriyle başladı. Deste kategorisinde 8 boğa mücadele etti. Finale kalan Hamza Çınar ve Çınar Kardeşlerin boğalarının güreşinde, Hamza Çine’nin Küçük Efe isimli boğası galip gelerek Deste kategorisinin şampiyonu oldu.
Güreşler 381- 430 kg aralığında ki Ayak kategorisinde 9 boğanın güreşleri ile devam etti. Kıyasıya geçen güreşler sonucunda finalde Mehmet Kuri’nin Katliam isimli boğası ile Seçkin Kartal’ın Pehlivan adlı boğası karşı karşıya geldi. Nefes kesen final mücadelesinin galibi Mehmer Kuri’nin Katliam isimli boğası galip gelerek Ayak kategorisinin şampiyonu oldu.
791-950 Kg aralığında ki Süper Baş Kategorisinde Mehmet Baki Bayrama ait 26 sırt numaralı Akif Reis isimli Boğası şampiyon oldu.
Günün son finali olan 431-500 kg arasındaki Küçük Orta Kategorisinde ise Şemsettin Turan’a ait 41 sırt numaralı Ustura Nişan şampiyon oldu.

Yorumlar

Tema Tasarım | Osgaka.com