Ana Sayfa Genel 21 Ağustos 2021 76 Görüntüleme

Sabah Sporu Ankara’da Rutin Oldu

Sabah Sporu Ankara’da Rutin Oldu

Sağlıklı ve zinde bir hayat için Ankara genelindeki 20 parkta düzenlenen ve haftada 6 gün gerçekleşen ücretsiz spor faaliyetlerine Ankaralı vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor. Spor faaliyetleri ise uzman spor eğitmenleri eşliğinde gerçekleşiyor.

Ankara’da Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı bünyesinde hizmet veren uzman antrenörler ve beden eğitimi öğretmenleri, haftanın 6 günü 7.30-11.00 saatleri arasında vatandaşlara spor eğitimi veriyor. Jimnastikten koşuya, esneme hareketlerinden spor aletlerinin kullanımına kadar birçok aktivitede vatandaşlara eşlik eden beden öğretmenleri, spor yaparken yapılan yanlışlar hakkında da bilgilendirmeler yapıyor.

Her şeyin başının sağlık, sağlığın başının da spor olduğunu dile getiren uzman eğitmenler, tüm Başkentlileri güne zinde başlamak için spor yapmaya davet ediyor:

-Sevcan Sungur (Spor Eğitmeni): “Faaliyetlere katılan vatandaşlarımız hem fiziksel hem de ruhsal olarak bütün enerji ve dengeyi sağlıyorlar. Çok memnunlar ve projenin devam etmesini istiyorlar.”

-Neslihan Ateş (Spor Eğitmeni): “Göksu Parkı’nda da aerobik, pilates ve fitness dersleri veriyoruz. Spor yapmak isteyen herkesi parklarımıza bekliyoruz.

-Filiz Erkul (Spor Eğitmeni): “11 yıldır spor eğitmenliği yapıyorum. Pandemi döneminde insanlarımız evde kapalı kaldı şimdi bu spor dersleri onlar için moral oldu. Sporu seven ve sağlıklı yaşam isteyen herkesi spor yapmaya davet ediyoruz.”

-Göksenin Şahin (Spor Eğitmeni): Sincan Harikalar Diyarı’nda haftada 6 gün vatandaşlarla birlikte spor yapıyoruz. Sabah 07.30’da toplanıyoruz. Üyelerimizle birlikte 1 saatlik yürüyüşün ardından egzersiz hareketleri yapıyoruz.”

Pandemi döneminde ara verdikleri spora normalleşme sürecinin başlamasıyla yeniden başlayan Başkentliler ise şunları söylediler.

-Nilgün Tıraş: ‘‘Her sabah eğitmenlerle birlikte ders yapıyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

-Melek Kadıkıran: “İlk başta güzel olmayacağını düşünmüştüm ama yanılmışım. Profesyonel eğitmenler eşliğinde sporumuzu yapıyoruz ve çok eğleniyoruz.”

-Haluk Duruduygu: “Ailem ile birlikte Göksu Parkı’nda daha önce spor yapıyorduk. Parkta sadece yürüyüş yapıp eve dönüyorduk. Şimdi  ücretsiz spor faaliyetlerine katılarak pilates ve egzersiz de yapıyoruz.”

-Gülay Şarklı: “Ankara Büyükşehir Belediyesinin parklarda ücretsiz spor faaliyeti başlattığını gördüm ve çok mutlu oldum. Haftada 6 gün derslere katılıyorum.”

-Dudu Korkmaz: “Spor faaliyetinden çok memnunuz. Başladığından beri geliyorum.  Mükemmel ötesi hep böyle etkinlikler olsun istiyoruz.”

-Nuray Dalcı: “Spor faaliyetleri başladığından bugüne devam ediyorum. Hocalarımızdan çok memnunuz. Kış aylarında da kapalı alanlarda bu etkinliğin devam etmesini istiyoruz. 62 yaşındayım ve spor sayesinde kendimi zinde ve sağlıklı hissediyorum. Stres ve sıkıntımı da atıyorum.”

-Melek Aydın: “60 yaşındayım, bu yaşta bu zindeliği spora borçluyum. Hocamıza da ayrıca teşekkür ediyoruz.”

-Resul Şahin: “30 senedir bu parka gelirim. Böyle bir spor faaliyeti olmasını istiyorduk sonunda gerçek oldu. Hocamız sağ olsun bizimle çok ilgileniyor.”

-Ceren Mitaş: “Daha bugün katıldım, çok memnun kaldım. Ortamı çok enerjik buldum.”

-Hüseyin İyidoğan: “Ücretsiz spor faaliyetlerinden çok memnunum. Uzman eğitmenler eşliğinde haftada 6 gün spor yapıyoruz.”

-Ali Çiftçi: ‘‘Sincan Harikalar Diyarı’nda hocalarımız eşliğinde derslerimiz çok eğlenceli geçiyor.

-Ramazan Akkoç: ‘‘Sincan Harikalar Diyarı’nda kendimiz spor yapıyorduk şimdi hocalarımızla birlikte daha bilinçli yapıyoruz. Bizlerle yakından ilgileniyorlar.”

Yorumlar

Tema Tasarım | Osgaka.com