Ana Sayfa Spor 21 Ağustos 2021 53 Görüntüleme

Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira galibiyeti değerlendirdi

Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira galibiyeti değerlendirdi

Teknik Direktör Vitor Pereira, 1-0 galibiyetimizle tamamlanan HJK Helsinki maçının ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu. Basın toplantısında genç oyuncular Muhammed Gümüşkaya ile Arda Güler de yer aldı.

İlk olarak genç oyuncular Muhammed ve Arda’yla ilgili değerlendirme yapan Pereira, “Çok gururluyum. Bugün gerçekten sahada çok iyi iki karakter gördüm. Gerçekten genç oyuncularımız çok kaliteli bir oyun ve karakterli bir görüntü sergilediler. Böylesine bir maçta problemsiz oynadılar. Tecrübeli futbolcular arasında ki tecrübeli olanlar da çok iyi performans sergiledi. Hafta boyunca çok çalıştılar, kendilerine çok inanıyorlar. Muhammed çok iyi bir gol attı onun için çok mutluyum. Aynı zamanda kaliteli bir oyun sergiledikleri için çok mutluyum. Onlar genç oldukları için değil kaliteli ve karakterli oldukları için oynadılar.” dedi.

Muhammed Gümüşkaya: Bu gol bugünde kaldı; yarın yeni bir gün, yeni maçlar, yeni hedefler başlıyor

Daha sonra söz alan Muhammed Gümüşkaya, “Fenerbahçe’de doğdum. Hayallerim burada kupalar kazanmak, burada yıllarca forma giymek. Bugün gol atmak bana nasip oldu, bunun için çok mutluyum. Mutluluğumu takım arkadaşlarımla, ailemle ve arkadaşlarımla paylaşacağım, bu gol bugünde kalacak ve sonra çalışmalarıma devam edeceğim. Kendimi geliştirmek zorundayım çünkü genç oyuncuyum ve her zaman gelişmek zorundayım. Bu gol bugünde kaldı; yarın yeni bir gün, yeni maçlar, yeni hedefler başlıyor.” şeklinde konuştu.

Arda Güler: Genciz, ağabeylerimizden çok şey öğrenmemiz lazım

Arda Güler ise, “Hocama çok teşekkür ederim bugün bana şans verdiği için. Beni yetiştiren aileme, büyük Fenerbahçe taraftarına çok teşekkür ederim. Çocukluğumdan beri o frikikte topun başına geçmeyi çok istiyordum. Geçtim, bu sefer olmadı. İnşallah bir dahaki sefere gol atacağım. Muhammed ağabeyin de golünü kutluyorum. Bizim çok çalışmamız lazım. Genciz, ağabeylerimizden çok şey öğrenmemiz lazım. Büyüdükçe küçülmemiz lazım ki altyapıdaki diğer kardeşlerimiz de bu sahaya çıkabilsin, bizim gibi hayallerini gerçekleştirebilsinler. Herkese teşekkür ederim.” ifadelerini kullandı.

Ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira’nın açıklamaları şu şekilde:

“Kendi tecrübeme dayanarak şunu söyleyebilirim ki, genç oyuncuları yetiştirebilmek ve parlatabilmek istiyorsanız onlara her şeyden önce süre, özgüven vermeniz gerekir. Etrafındaki oyuncu grubunun özgüven vermesi, hata yaptıklarında onları desteklemesi gerekir. Bunlar olunca, oyuncuda kalite de varsa o zaman genç oyuncular parlayabiliyorlar. Tabii ki onların genç olması oynayacaklarının garanti olduğu anlamına gelmez. Kalite de varsa bu oyuncular bu şekilde gelişebilirler. Ben kariyerimde Avrupa’nın en büyük kulüplerinden biri olan Porto’da çalıştığımda 5 yıl altyapıda göre aldım. Arda karakterinde ve kalitesinde çok az oyuncu gördüm. Sürekli işine konsantre olup kendini geliştirirse keza Muhammed de öyle, ikisi de hiç şüphe yok ki Türk futbolu için çok önemli futbolcular olacaklar.

Kolay değil böylesine kapalı ve kompakt oynayan takımlara karşı, hatlarını birbirine bu kadar yakın tutan ve kapanan takımlara karşı oynamak kolay değil. Boşlukları bulabilmek için sabırlı olmanız gerekiyor. Devre arasında bu boşlukları bulabilmek ve değerlendirmek için neler yapmamız gerektiğini tekrar anlattık ve ikinci yarıda yansımalarını sahada gördük. Kariyerimde kupalar kazandıran çok fazla büyük maç oynadım. Ama bu maçında benim için çok özel bir yeri olacak. İki maç oynayacağız, ilk maç bitti. Henüz yolun yarısındayız. 1-0’lık skor Finlandiya’da sahada çok çalışmamız gerekeceği anlamına geliyor. Bugün oyuncularımın sahaya koyduğu karakterden dolayı gururluyum. Tecrübelilerin performansından, oyuna giren gençlerin ortaya koyduğu karakterden gerçekten çok gururluyum. Takımımla gurur duyuyorum. Taraftarlarımızla gurur duyuyorum. Hem camia olarak, takım olarak ve taraftar olarak çok güzel bir ruh ortaya koyduk. Zorlukların üstesinden gelebilmek için. Çok önemli sakatlıklar yaşadık, henüz sezonun başı play-off oynuyoruz. Bu da elimizdeki opsiyonları azalttı ama takım ruhu ve taraftarlarımızın desteğiyle üstesinden gelmeyi becerebildik ve birlik olduk. Bu maç her zaman aklımda kalacak. Bugün ortaya koyduğumuz ruh ne kadar zorlukla karşılaşırsanız karşılaşın bunun üstesinden gelebilmek için bir karakter göstermenin sahaya yansımasıydı.

Sakatlıklar hakkında tek bildiğim yarın MR çekecekler, MR sonuçları geldikten sonra durumların ne olduğunu sağlık ekibi benimle paylaşacak.”

Yorumlar

Tema Tasarım | Osgaka.com